Ticaret Bakanlığı 750 Memur Alımı Yapacak!

 Ticaret Bakanlığı 750 Memur Alımı Yapacak!

02.08.2021 - 1:18

Güncelleme : 02.08.2021 - 1:18
417 views

Ticaret Bakanlığı bünyesinde farklı illerde görevlendirilmek üzere 750 sözleşmeli muhafaza memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak alım için adaylar uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) ve sözlü sınava tabii tutulacaktır. Adaylar başvurularını online olarak 9-18 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapabilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI 

  • Başvuru yapabilmek için en az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak adayların 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.
  • Adayların 2020 KPSS sınavından tabloda belirtilen puan türünden en az 70 almış olmaları gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak erkek adayların en az 172 cm, kadınların ise en az 165 cm olmaları gerekmektedir.

Başvuruların ardından adaylar KPSS başarı sırasına göre fiziki yeterlilik sınavına çağrılacaktır. Adaylar başvuru sonuçlarını ve sınav yerlerini http://www.ticaret.gov.tr/ adresinden öğrenebileceklerdir.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın