İstanbul’da Okullar Tatil Olacak Mı?

 İstanbul’da Okullar Tatil Olacak Mı?

26.09.2019 - 21:38

Güncelleme : 28.09.2019 - 20:15
61 views

Pek çok kişi İstanbul’da okulların 27 Eylül 2019 Cuma günü tatil olup olmayacağını merak ediyor. Öğleden sonra yaşanan depremin ardından yarın okulların tatil olacağı yönünde yorumlar sosyal medyada yer alırken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaptı.

Öğleden sonra saat 13:59’da İstanbul’da yaşanan depremin ardından büyük panik yaşanmıştı ve okullar boşaltılmıştı. Bazı sosyal medya hesaplarında 27 Eylül günüde tatil olduğuna dair açıklamalar gelince, Ali Yerlikaya konu ile ilgili duyumların doğru olmadığını belirtti. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’da konu ile ilgili olarak okulların tatil edilmesini gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını ve 27 Eylül 2019 tarihinde eğitime devam edileceğini ifade etti.

“Gerekli İncelemeler Yapıldı”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 7060 okulda gerekli incelemelerin yapıldığını ve bir olumsuzluk ile karşılaşılmadığını bildirdi.  Yerlikaya “Yarın okullarımızda eğitim ve öğretime devam edilecektir. ” ifadesini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın