Cumhurbaşkanlığı’na 30 Memur Alınacak

 Cumhurbaşkanlığı’na 30 Memur Alınacak

02.08.2021 - 17:04

Güncelleme : 02.08.2021 - 17:04
685 views

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile 30 uzman yardımcısı alınacağı bildirildi.

İletişim uzman yardımcısı unvanı ile yapılacak olan 30 kişilik atama için adaylar sınava tabii tutulacaktır. Sınavın tüm aşamaları Ankara’da yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylarda KPSS sınavına katılmış olma şartı aranmamaktadır.

Belirlenen kadro için başvuru yapacak adayların Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren; – Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, – İletişim fakültelerinden, – Mühendislik fakültelerinin lisans bölümleri ile matematik ve istatistik lisans bölümlerinden, – İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halk bilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden, veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman?

Başvurular 9-18 Ağustos 2021 tarihleri arasında online olarak yapılabilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi İletişim Başkanlığı resmi internet sitesinden ilan edilecektir. Sınava katılım ücreti 125 TL olarak belirlenmiştir. Sınav 12 Eylül 2021 tarihinde tek oturum olarak gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavda başarılı sayılan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın